Karneval 2015.


 

Celý týždeň sme sa nevedeli dočkať, kedy už konečne bude piatok. V piatok máme totiž karneval! A to znamená, že bude perfektná zábava!

Ale karneval - to nie je len tak, to si nemyslite! Na to sa treba poriadne pripraviť - vymyslieť a vyrobiť masky, vyzdobiť a upraviť triedu, vybrať hudbu a zostaviť celý program, aby to bolo na úrovni. Veď karneval máme iba raz do roka!

Celý týždeň sme sa teda pripravovali, vyrábali, zdobili a vymýšľali. Napokon piatok predsalen prišiel a my sme sa veľmi tešili.

Tento rok nám síce chýbala pani riaditeľka a pani učiteľka Terezka, ale nič sa nedá robiť, keď mali dôležité povinnosti. Tak sme im aspoň o karnevale porozprávali a ukázali sme im fotky, aby im to nebolo tak ľúto, že tu s nami nemohli byť.

Pani učiteľka Miška nás na začiatku privítala a privítala aj našich hostí - škôlkarov, niekoľko rodičov a súrodencov.

Potom sa už začala promenáda všetkých masiek a ich predstavovanie. Masky boli naozaj pekné, pestré a rozmanité. Tak, ako sa na poriadny karneval patrí. Najoriginálnejšie masky boli podľa nás dve ježibaby (pani učiteľka Ľubka a Kristínka), mníška (Grétka), ale aj lienka Majka alebo Zorro Andrej. Samozrejme, nechceme tým povedať, že ostatné masky by boli škaredé. Každý sa predsa snažil vyzerať čo najzaujímavejšie. A to sa aj podarilo. Preto si každá maska zaslúžila odmenu - lízatko. Tie pre nás doniesla pani učiteľka Ľubka.

O hudbu sa počas karnevalu starala pani učiteľka Miška. A vytancovali sme sa dosýta, aj sme si zaspievali. Najviac zo všetkého sa nám páčil stoličkový tanec. Žiaľ, zistili sme, že niektorí z nás neradi prehrávajú a musia sa to ešte naučiť, ale nakoniec všetko dobre dopadlo a my sme sa spokojní mohli pobrať domov. Veď začínajú prázdniny a to je ďalší dôvod na radosť!


Webicon