Škola v prírode - Čertov, Lazy pod Makytou


 

Tento rok sme využili jedinečnú možnosť prežiť celých päť dní v krásnom prostredí Javorníkov, v Lazoch pod Makytou. Ubytovaní sme boli v Hoteli František, obklopení krásou zelených hôr a neuveriteľným tichom. Hneď ako sme vystúpili z autobusu, privítali nás animátori, ktorí sa o nás starali takmer po celý čas nášho pobytu. Pomohli nám ubytovať sa v prekrásne zariadených izbách s vlastnou kúpeľňou. Po ceste sme boli nielen unavení, ale aj poriadne hladní, takže sme sa už tešili na obed a boli sme zvedaví, či tu varia tiež tak výborne ako naša teta kuchárka v škole. Veľmi rýchlo sme zistili, že tu veru hladní nebudeme a určite nám bude chutiť. Nevedeli sme si vôbec predstaviť, čo tu budeme celý ten čas robiť, ako sa budeme učiť, ako sa nám bude spať - veď sme skoro všetci boli prvýkrát tak ďaleko od našich domovov, rodičov, súrodencov... Naše obavy sa však veľmi rýchlo rozplynuli! Pani učiteľky nás vôbec neskúšali, nič sme nepísali, nepočítali, neriešili sme slovné úlohy, ani sme nemuseli odpovedať pred tabuľou - celý týždeň sme sa vlastne iba hrali. Po obede sa nám až do večera venovali animátori, s ktorými sme si užili toľko zábavy, že sa nám o tom ani nesnívalo! Mimochodom, keď sme už pri snívaní, spalo sa nám naozaj výborne. Mohli sme si dokonca užiť aj plávanie, špliechanie a bláznenie v krytom bazéne, ktorý bol súčasťou hotela.

Zážitkov máme toľko, že by sa nezmestili ani na celú titulku!  Ešte veľmi, veľmi dlho v nás budú doznievať, a čo vieme určite, nikdy na ne nezabudneme! Ďakujeme všetkým, ktorí nám umožnili prežiť tieto nádherné chvíle a ďakujeme tiež tým, ktorí sa o nás počas pobytu v škole v prírode starali - pani učiteľkám a pánovi farárovi, kuchárom, tete zdravotníčke, ujovi prevádzkarovi a najmä našim skvelým animátorom Jordymu a Moškovi!

Domov sme sa vrátili zdraví a v poriadku, len trošku smutní z toho, že tie dni tak rýchlo ubehli a že ich nemôže byť aspoň o dva-tri viac. Veríme, že si niečo podobné raz budú môcť zažiť aj naši budúci spolužiaci. Zo srdca im to už teraz prajeme!


Webicon