Školský výlet


 

Vo štvrtok 19. júna sme ráno o ôsmej nastúpili do autobusu, aby sme sa vydali na školský výlet do Svätého Antona. 

Našou prvou zastávkou bola návšteva na ranči Nádej. Tu sme sa cítili veľmi príjemne. Mohli sme sa povoziť na koni, zoznámili sme sa s malým žriebätkom a somárikom Mišom. Videli sme aj ozajstnú jazdkyňu, ktorá nám predviedla svoje jazdecké umenie.

Z ranča sme sa  presunuli do areálu kaštieľa vo Sv. Antone. Lesníci mali v tento deň pripravených veľa zaujímavých aktivít nielen pre nás, ale aj pre mnoho iných detí a návštevníkov. 

Robili sme všetko možné - hádali sme, akým vtáčikom patria zvuky, ktoré nám predvádzali lesníci, počuli sme, ako znie hlas mladého či starého jeleňa, určovali sme rôzne druhy dreva, poznávali huby, jašterice aj hady, liezli sme po povrazovom rebríku až do koruny stromu, súťažili sme, videli sme divadielko o Sv. Hubertovi, ktorému bol zasvätený tento deň. Je toho naozaj dosť, čo poviete? No najviac zo všetkého nás zaujali sokoliari zo ZŠ Štiavnické Bane a ich nádherní operenci. Deti pracovali pod vedením svojho učiteľa, ale umenie sokoliarstva už ovládajú tak, že by to hravo zvládli aj bez neho. Videli sme rôzne vtáky, no zaujal nás najmä Orol americký. Bol naozaj obrovský a nádherný!

Ďakujeme OcÚ v Hontianskych Tesároch a pani starostke za ich darček - autobus pre nás, a že nám tým umožnili zažiť takýto nádherný výlet. Radi by sme si návštevu Sv. Antona zopakovali aj budúci rok.


Webicon