Zákldná škola - články v sekcii pre základnú školu

5. februára sa naša škola zmenila na rozprávkovú krajinu plnú farieb, hudby a smiechu. Stretlo sa tu mnoho rozprávkových postáv, ktoré sa spolu veselo zabávali. Uhádli ste - v našej škole bol karneval!

23. decembra bol posledný deň vyučovania v tomto kalendárnom roku. My sme si ho spestrili vianočnou besiedkou, na ktorú sme pozvali rodičov, deti zo škôlky a všetkých pracovníkov našej školy a obecného úradu.

V predvianočnom čase býva zvykom, že sa ľudia navzájom obdarúvajú malými darčekmi. Takýto darček sa nám rozhodli priniesť aj naši kamaráti zo základnej školy v Hontianskych Nemciach. Malo podobu vystúpenia, v ktorom sa deti pochválili všetkým, čo dokážu.

Ani tento rok na nás Mikuláš nezabudol. Prišiel za nami do kultúrneho domu hneď po peknom divadielku, ktoré nám zahrali členovia Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici. Divadielko sa nám všetkým veľmi páčilo. Dokonca sme sa do deja rozprávky mohli zapojiť aj my.

Zo všetkých ponúk sme si tento rok vybrali Detské dni sv. Huberta vo Sv. Antone. Napriek tomu, že sme tu boli aj vlani, veľmi sa nám to páčilo.

Deň detí sme prežili naozaj zábavne. Hrali sme rôzne hry, tancovali, súťažili, dostávali odmeny. Najviac sa nám páčil stoličkový tanec, streľba na kôš, ale aj skákanie na švihadlách.

Počasie nám tiež celkom prialo, aj keď to ešte včera nevyzeralo najidalnejšie.

Všetkým mamičkám, starým mamám, tetám bol určený náš pestrý program. Recitovali sme básničky, rozprávali vtipy, hrali scénky, spievali aj tancovali. Veríme, že sme všetkých potešili a aspoň takto im preukázali vďaku a úctu.

Tento rok sme najprv očistili našu obec od odpadkov. Ráno sme si všetci vzali plastové vrecia, rozdelili sme sa na skupiny a vybrali sme sa do dediny. Počasie nám celkom vyšlo, takže sme strávili príjemný jarný deň na čerstvom vzduchu a k tomu sme urobili kus užitočnej práce.

Aj keď sme svojím vystúpením v kultúrnom dome potešili mnohých, predsa len sa našli takí, ktorí nemohli prísť. Preto sme sa s básničkami, pesničkami a malým darčekom vybrali za nimi.

Vo štvrtok 28. novembra k nám zavítalo bábkové divadlo s predstavením Hugo a jeho sladkosti.