Školské akcie


 

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti, 21. marca, a oslavovali príchod jari.


 

Neviem, či si to ešte pamätáte, ale zápis do prvého ročníka je pre každého predškoláka významným a veľkým dňom. Nie jeden prichádza k zápisu s obavami, ba dokonca so slzami v očiach.


 

Ku koncu školského roka sme sa rozhodli spríjemniť si posledné dni v škole trochu netradične - opekačkou na školskom dvore. Počasie nám vyšlo a nič nebránilo tomu, aby sme si užili pekný deň.


 

A opäť prišiel  vytúžený posledný školský deň a začiatok letných prázdnin. Stretli sme sa na školskom dvore, aby sme odmenili našich žiakov za ich polročnú, aj celoročnú prácu.


 

Vo štvrtok 28.6. nás navštívilo Divadielko Včielka a veselý ujo s Gašparkom nám zahrali rozprávku O rybárovi a morskej víle. Naši žiaci si mohli odniesť ponaučenie, že lakomosť a chamtivosť sa v živote nevypláca.


 

Posledný týždeň v našom školskom roku, v stredu 27. júna,  sme navštívili pílu IRON ART v Hontianskych Tesároch. Prezreli sme si spracovanie dreva, barikové sudy na víno a zrubové domy. Chlapcov zaujal zberač - vysavač na piliny a ukladanie dreva podľa ročníkov.


 

Domček CVČ Krupina nám zaslal ponuku na návštevu dopravného ihriska. Tak sme sa 20. júna 2012 vybrali autobusom SAD do mesta Krupina, kde nás už čakal pán Mgr. Ján Tušim, ktorý vedie  dopravnú výchovu.


 

V pondelok 4. júna sme navštívili farmu domácich zvierat v Hontianskych Tesároch. Teta, ktorá nás prevádzala, nám porozprávala veľa zaujímavostí o zvieratách, o ktoré sa starajú.


 

Na Deň detí 1. júna nám počasie vôbec neprialo. Ráno bolo upršané a všade bolo mokro. Deň sme začali v triedach, kde sme si spomenuli na všetky deti sveta a vymenovali sme rôzne rasy, ktoré tiež slávili tento sviatok. Potom sme pozerali rozprávku Na vlásku.


 

V piatok 25. mája 2012 sme nastúpili do autobusu a vybrali sme sa na exkuziu - školský výlet.


Webicon