Školský výlet


 

Zo všetkých ponúk sme si tento rok vybrali Detské dni sv. Huberta vo Sv. Antone. Napriek tomu, že sme tu boli aj vlani, veľmi sa nám to páčilo.

Cesta autobusom nebola veľmi dlhá. Keď sme zaparkovali a vystúpili z autobusu, už nás čakali dve milé dievčatá, ktoré nás pekne privítali a odprevadili do areálu kaštieľa.

Hneď na začiatku sme si vyskúšali streľbu na terč zo vzduchovky. Pridelili nám dvoch sprievodcov, ktorí nás sprevádzali po kaštieli a ostatných stanovištiach.

Keď sme si pozreli divadlo na počesť sv. Huberta, patróna poľovníkov, vydali sme sa na prehliadku kaštieľa. A bolo to naozaj zaujímavé! Toľko zvierat veru nestretneme a nemáme možnosť vidieť ani za celý rok!

Po prehliadke kaštieľa sme sa vydali na cestu po areáli kaštieľa. Najprv sme si pozreli pútavé vystúpenie sokoliarov zo ZŠ v Štiavnických Baniach. Veľmi sa nám nechcelo ísť ďalej, boli by sme ešte dlho obdivovali majestátne vtáky, šikovných sokoliarov a ich umenie. No chceli sme predsalen vidieť aj viac. Čas sa aj tak neúprosne krátil, a keďže sme rodičom sľúbili, že o jednej sme doma, mali sme veru čo robiť, aby sme stihli aspoň niečo zo širokej ponuky aktivít.

Stihli sme si ešte trochu zasúťažiť a dozvedieť sa čo-to o lesných zvieratách a prišiel čas ísť domov. Chvíľu sme si posedeli na lavičkách, aby sme dojedli všetky naše zásoby a krátky čas sme strávili na malých nákupoch pri predajných stánkoch.

Od poľovníkov sme na záver výletu dostali darček - malý ihličnan, ktorý si zasadíme na školskom dvore.

Šťastne sme sa všetci zdraví vrátili domov a už teraz sa tešíme na ďalší výlet.

Zverejnené v:

Webicon